İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

07 Ağustos 2016 Pazar günü Yenikapı´da Demokrasi ve Şehitler Mitingi´ndeyiz

07 Ağustos 2016 Pazar günü Yenikapı´da Demokrasi ve Şehitler Mitingi´ndeyiz

07 Ağustos 2016 Pazar günü  Yenikapı’da

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ndeyiz

 

                          

Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz.

 

Türkiye’de 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız.

Ama En Çok Darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.

Allah’a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur.

Bu menfur kalkışmada şehit olan kahramanlarımızı, Milletimiz daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Şehitlerimizi anmak, tüm dünyaya ve darbe zihniyetinde olanlara gerekli cevabı vermek ve demokrasi nöbetimizi taçlandırmak için Halkımızı ve Eğitim Camiamızın tüm neferlerini pazar günü Yenikapı’ya davet ediyoruz.

 

Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.