İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı  
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bayramlarımız ülkemizin bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını, gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir kez daha minnetle yâd edildiği maneviyatı bol olan günlerimizdir.

 

Türkiye Cumhuriyeti 96 yıldır her türlü tehdide dev bir çınar gibi göğüs germektedir. Tarihe nice kahramanlıklar ile kök salmış ecdadımızın yadigarı olan bu çınar; ilmin ışığıyla, aziz şehitlerimizin hatıralarıyla ebediyete kadar bizlere emanettir.

 

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde 96 yıl evvel Türk milletinden aldıkları güçle kurdukları ve yine aziz milletimizin büyük özveri ve çabalarıyla 96. yılına eriştirdikleri Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve daha güzel günlere taşımak için şuurlu ve kararlı duruşumuzdan,azmimizden vazgeçmeyeceğiz.

 

Eğitimle Türkiye'yi daha gelişmiş ve daha güçlü bir ülke yapmanın yanında 96 yıllık Cumhuriyetimize ve onu kuran iradeye saygımızı da ortaya koymuş olacağız. Devletimizin 100. Kuruluş yılına, 2023 hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek emin adımlarla yürüyeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.


Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Sinan AYDIN        
Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü


28-10-2019

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.