İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN'ın "Dünya Engelliler Günü" mesajı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Birleşmiş Milletler'in 1992 yılında almış olduğu karar ile 3 Aralık, "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Amaç dünyada engellilere yönelik farkındalığın arttırılmasıdır.

 

Bu bilinçle yapılan çalışmalarda, engellilerin hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri, herkesle eşit haklara, fırsat ve olanaklara sahip yaşaması sağlanmalıdır. Özellikle nitelikli ve erişilebilir bir eğitim almak; toplumsal yaşamda, bilimde, sanatta kısacası hayatın her alanında yer almalarını sağlamak hepimizin vazifesidir.

 

Birer engelli adayı olduğumuz gerçeğini ve her bireyin kendi şahsında özel olduğunu unutmadan tüm özel öğrencilerimize ve ailelerine birlikte sağlıklı bir gelecek temenni ediyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.