İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı: 18 Mart Millî Eğitim Bakanlığı için çok özel bir gün

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu ancak Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.
Bakan Avcı: 18 Mart Millî Eğitim Bakanlığı için çok özel bir gün

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul’da düzenlenen "Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi"nde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ne değinerek,  18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu hatırlatarak bu günün Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.
 
Bakan Avcı konuşmasının devamında, "1916´da, yani bundan 100 yıl önce bizim pek çok rüştiyemizde, okullarımızda diploma verilmedi. Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi´nde, Edirne Lisesi´nde, Bursa Lisesi´nden, İstanbul Erkek Lisesi´nden, Galatasaray Lisesi´nden, Vefa Lisesi´nden Çanakkale´ye giden son sınıf öğrencilerimiz geri dönmedi. Onlar, şehadetnamelerini Çanakkale´de aldı. Onun için 18 Mart bizim için, Millî Eğitim Bakanlığımız, Maarif Vekaletimiz için çok özel bir gün. Ben sizlerden bütün Çanakkale şehitleri için ve bilhassa Çanakkale´den dönmeyen öğrencilerimiz için birer Fatiha istirham ediyorum" dedi.
 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.