İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Yurdumun Değerleri Projesi İstanbul Üsküdar Lisesi yurduna misafir oldu.
Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar

Programda “Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar” teması işlendi. Öğrencilere hitap eden şair Hüseyin Akın: “İstanbul´un, dünyanın diğer şehirleriyle kıyaslanamayacak derecede güzel olduğunu, Üsküdar´ın ise İstanbul için çok önemini belirtti.  Bunu edebiyatımızdan ve kültür tarihimizden örneklerle aktaran Akın, “İstanbul´un fethine şahitlik etmiş, hem de içinde bulunan eserleriyle tarihimizi güzel bir şekilde yansıtmıştır.” dedi.

Şair Cengizhan Orakçı ise Üsküdar´ın İstanbul için vazgeçilemez olduğunu, üzerine en fazla şiir yazılan şehrin nakış nakış işlendiğini belirtti. Bu bağlamda Üsküdar´ı anlatan Yahya Kemal´e ve şiirlerine vurgu yaptı.

Öğrenciler programa şiir okuyarak ve türkü söyleyerek de eşlik etti. Programa Şube Müdürümüz İshak Aslan ve AR-GE Kültür Birimi Üyeleri katıldı.

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.