İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

    Oldukça uzun ve güzel bir tatil döneminden sonra, yeniden başlangıç yapmanın heyecanı içinde, yeni bir eğitim öğretim yılını daha başlatmış bulunmaktayız. Kültür, bilim, teknik, sanat ve diğer alanlarda ilerleme sağlamış toplumların ortak özelliği, sağlam bir eğitim sistemine sahip olmalarıdır. İnsanı biçimlendiren, ona vasıf kazandıran en önemli unsur eğitimdir.

     Eğitimin önündeki maddi engellerin kaldırılması ve altyapı eksiklerinin giderilmesi için başta ilçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere, yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu eğitim yılı ile birlikte, biri hemen yanı başımızda olan, 4 yeni okulda toplam 103 derslik ilçemize kazandırılmıştır.

     Değerli Meslektaşlarım; İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınız karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum.

    Saygıdeğer veliler; Bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, sizin ve bizim alıştığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı çağlara göre yetiştirmeliyiz.

     Sevgili öğrenciler; Sizleri, yarınlarımızın teminatı olarak görüyor ve sizlere çok önem veriyoruz. Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Okulun ilk gününden itibaren derslerinizi önemseyerek, bir program doğrultusunda çalışır, öğretmenlerinizin ve anne-babanızın önerilerini dikkate alırsanız eğitim yılı sonunda ve hayatınız boyunca başarılı ve mutlu olursunuz.

      Son olarak; Okullarımızın eğitim ve öğretime hazırlanmasında katkıda bulunan İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza, Şube Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimize, eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize, aile birliği üyelerimize ve kazancını bu milletin çocukları için harcama fedakârlığını gösteren tüm hayırseverlerimize, şükranlarımı arz ediyorum. Yeni ders yılı, bütün öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Bu ders yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyor.                  

Sinan AYDIN

   Üsküdar Milli Eğitim Müdürü  

 

 

....... 

                   

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.