İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Sınırları Genişliyor

Millî Eğitim Bakanlığı Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı  Üsküdar Validebağ Fen Lisesinde başladı.
Eğitimin Sınırları Genişliyor

Millî Eğitim Bakanlığı Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı ve Üsküdar Validebağ Fen Lisesi İZ Atölyesinin açılışı Bakanlığımız uzmanlarının, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile yapıldı.

Scientix Projesi

Heyecan verici gelişmelere kapı açan Scientix Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülüyor. Proje, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitiminde sorgulamaya, araştırmaya, ürün geliştirmeye, buluş yapmaya dayalı eğitimi temel alıyor. Bu doğrultudaki çalşmaları Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan proje, öğretmenlere, akademisyenlere, okul yöneticilerine, ailelere ve STEM eğitimi ile ilgilenen  herkese açık.

Avrupa Okul Ağı

Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Scientix Projesine Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüz 2014 yılından itibaren ulusal destek noktası olarak dâhil oldu. Avrupa Komisyonu’nu temsilen Avrupa Okul Ağı (EUN) tarafından yönetilen Scientix Projesi (Avrupa’da fen eğitimi için topluluk projesi) 2009 Aralık ayında başlamış olup, Scientix Projesi web sitesi http://www.scıentix.eu/  2010 yılı Mayıs ayında kullanıma açıldı.  Scientix fen eğitimindeki teknoloji kullanımını ve iyi örnekleri yaygınlaştırmayı amaçlayan 30 Avrupa ülkesinin oluşturduğu bir topluluktur.

Çalıştayın Mahiyeti

 Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı, yoğun ve etkileşimli bir program doğrultusunda 11 Mart’ta başladı. Validebağ Fen Lisesindeki çalıştaya değişik branşlardan 54 öğretmenimiz katılıyor. 13 Mart’a kadar devam edecek olan çalıştayda STEM eğitimi, STEM eğitiminin gerekliliği, Scientix Projesi, STEM ile ilgili yaratıcı drama çalışması  başta olmak üzere bir dizi sunum yer alacak.

Ayrıca STEM etkinliğine uygun proje hazırlama, STEM ders etkinliklerinin tasarlanması, katılımcılar tarafından geliştirilen projelerin sunulması ve değerlendirilmesi yapılacak.

12-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.