İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nedir? Nasıl Alınır?
HES (Hayat Eve Sığar) Kodu

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası İstanbul'da tüm kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu zorunlu hale getirildi.

Hayat Eve Sığar (HES) kodu, Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Tapu Müdürlüklerine randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde zorunlu oldu.

HES KODU NEDİR?

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur.

 

HES (Hayat Eve Sığar) KODU ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1.    Hayat Eve Sığar uygulamasını  "Google Play -App Store" indirin. 

2.    Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girin.

3.    Karşınıza çıkan ekranda 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklayın.

 

Bu işlemi SMS yolu ile yapmak için; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numaranızı, TC Kimlik Seri numarasının son 4 hanesini ve Paylaşım süresini gün sayısı olarak yazıp 2023'e SMS atın.

 

 

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu ile ilgili Sağlık Bakanlığının hazırladığı bilgilendirme sitesi için tıklayınız.

01-10-2020

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.