İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Fevkalade dinamik, üretken ve çalışkan bir nüfusa sahip olan ülkemizin bir başka gerçeği de, nüfusumuzun büyük bir kesiminin engelli vatandaşlarımızdan oluşmasıdır.

Toplumsal yaşamda onurlu bir birey olarak yer almak herkes gibi engelli vatandaşlarımızın da en temel hakkıdır.

Engellilerin, hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkânlardan yararlanabilmeleri, gurur verici başarılara imza atabilmeleri, bizler için mutluluk kaynağıdır.

Engellilerimizin günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri önemlidir.

Unutmamak gerekir ki, bu alandaki sorumluluk toplumun tümünü ilgilendirmektedir. Dolayısıyla sorunların çözümü için devletimizin imkân ve kaynaklarının yanında, milletimizin tümünün elbirliği, işbirliği ve katılımı da elzemdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza, onların kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.