Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Yurdumun Değerleri Projesi İstanbul Üsküdar Lisesi yurduna misafir oldu.![Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar](/meb_iys_dosyalar/2019_02/25221118_ishak1.jpg)
Programda “Bir Ulu Rüyayı Gören Üsküdar” teması işlendi. Öğrencilere hitap eden şair Hüseyin Akın: “İstanbul´un, dünyanın diğer şehirleriyle kıyaslanamayacak derecede güzel olduğunu, Üsküdar´ın ise İstanbul için çok önemini belirtti. Bunu edebiyatımızdan ve kültür tarihimizden örneklerle aktaran Akın, “İstanbul´un fethine şahitlik etmiş, hem de içinde bulunan eserleriyle tarihimizi güzel bir şekilde yansıtmıştır.” dedi.
Şair Cengizhan Orakçı ise Üsküdar´ın İstanbul için vazgeçilemez olduğunu, üzerine en fazla şiir yazılan şehrin nakış nakış işlendiğini belirtti. Bu bağlamda Üsküdar´ı anlatan Yahya Kemal´e ve şiirlerine vurgu yaptı.
Öğrenciler programa şiir okuyarak ve türkü söyleyerek de eşlik etti. Programa Şube Müdürümüz İshak Aslan ve AR-GE Kültür Birimi Üyeleri katıldı.