İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN, İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
İstanbul'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Azîz şehir İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan tam 98 yıl önce; 6 Ekim 1923'te şehit ve gazilerimizin üstün fedakarlıklarını, milletimizin vatan aşkını tüm dünya bir kez daha gördü!

Şehir bir okuldur, İstanbul ise bu okulların en eski ama hiçbir zaman eskimeyenidir. Zaman ve mekânı aşıp geçen kadîm şehir İstanbul'un talebesi olmak milli benliği güçlendirir, tarihi hafızayı diri tutar, kültürel kaynaşmayı sağlar ve güzellik algısını estetik hale getirir. Yahya Kemal Beyatlı'nın dediği gibi; dünyada nice revnaklı şehirler görülse de efsunlu güzellikleri yaratan İstanbul'dur.

Fetihten beri bağımsızlığımıza canımızdan daha fazla kıymet verdiğimiz, bu toprakların sahibi ve hamisi olduğumuz aşikârdır. Fatih'ten kalma kır at bulutta şaha kalkmakla kalmıyor, dört nala koşmak için bugün dahi yüreğimizde hazır kıta bekliyor.

İstanbul'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü vesile bilerek Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal kahramanlarımızı, bu şehri bizlere emanet bırakan tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Milî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.