İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, hürriyeti için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin eseridir. Dönemin zor şartlarına rağmen İstiklal Mücadelesini başarıyla neticelendiren yüce meclisimiz, özgürlüğün ve kendi karar mekanizmasını kurmanın hayati öneme sahip olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu manidar günü çocuklarımıza armağan etmiş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak cihana duyurmuştur. Bizler de salgın sonrası normalleştiğimiz şu günlerde bu bayramı çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlayarak çocuklarımızın heyecan ve coşkusuna ortak olacağız.

Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerini kuşanarak, ülkesine ve bütün insanlığa fayda sağlamaları, sağlam bir irade ile yetişmeleri en başta biz eğitimcilerin sorumluluğundadır. Bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyor, heyecanımızı taze tutarak gayreti elden bırakmıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.