İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TURKMEK kapsamında ülkemizde bulunan 20 afrika’lı öğretmen ve üniversite öğrencisi Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN’ı makamında ziyaret etti.

TURKMEK kapsamında ülkemizde bulunan 20 afrika’lı öğretmen ve üniversite öğrencisi Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN’ı makamında ziyaret etti.

Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi TURKMEK kapsamında ülkemizde bulunan 20 afrika’lı öğretmen ve üniversite öğrencisi Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul Ticaret Odası ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ortaklaşa yürütülen TURKMEK projesi ile  Tarihi ve milli bağlarımız olan dost ve kardeş ülkelerle, eğiticilerin eğitimi yoluyla işbirliği ve ilişkilerimizi geliştirip pekiştirecek, nitelikli insan gücünü artıracak, kültürel işbirliğini güçlendirecek kısa süreli mesleki eğitim programları gerçekleştirmek ve özellikle seçilen bölgelerde lider vasıflı insanların ülkemize getirilerek eğitim ve dönüşümlerinin sağlanması amaçlanmaktadır.  

Ülkelerinden seçilerek Türkiye’ye getirilen kursiyerlerin kaliteli ve verimli bir mesleki eğitim sürecinden geçmeleri, ülkemizi ve kültürümüzü yakından tanımaları ve ülkelerine geri döndüklerinde kendi sahalarında yetişmiş birer birey olarak hizmet yürütmelerinin amaçlandığı proje farklı hizmet sahalarında Türkiye dostu, gönüllü kültür elçilerinin yetişmesi de hedeflenmiş olmaktadır.

Bu çerçevede GANA ve TANZANYA’dan 5 haftalık bir eğitim için ülkemizde bulunan TURKMEK kursiyerleri Türkiye’nin eğitim sistemi hakkında bilgi almak amacıyla Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN bey’e ziyarette bulundular.

Ziyaret esnasında Sinan AYDIN, Türk eğitim sistemi ile Milli Eğitim bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlanmaları hakkında bilgiler verdi. Genel olarak Türk eğitim sistemi, eğitimde kalitenin sağlanması ve sürdürülmesi, öğretmenlerin seçimi ve yetiştirilmesi, örnek öğretmenler ile denetim ve kontrol mekanizmaları hakkında bilgiler veren Sinan AYDIN kursiyerlerden gelen soruları da yanıtladı.

 

Program sonunda Milli Eğitim müdürü Sinan AYDIN kursiyerlere birer tablo hediye etti. 

 

Türkmek projesiTürkmek projesiTürkmek projesiTürkmek projesiTürkmek projesi

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.