İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

 

Oldukça uzun, güzel ve vatanımız, mukaddesatımız için büyük fedakârlıklarla dolu bir tatil döneminden sonra, yeniden başlangıç yapmanın heyecanı içinde, yeni bir eğitim öğretim yılını daha başlatmış bulunmaktayız.

Değerli Meslektaşlarım,

İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz, insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınız karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum.

Saygıdeğer Veliler,

Bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, sizin ve bizim alıştığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı dünyaya göre hep birlikte yetiştirmeliyiz.

Sevgili Öğrenciler,

Sizleri, yarınlarımızın teminatı olarak görüyor ve sizlere çok önem veriyoruz.  Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

Kıymetli Misafirler, Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler;

15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha gösterdi ki; Eğitim Öğretim’de daha ileriye gitmedikçe, millet olarak vatanımıza sıkı sıkıya sahip çıkmadığımız takdirde; Ülkemizin ideallerini, hedeflerini ve projelerini hayata geçiremeyiz... Onun için meydanı ne FETÖ’ye, ne PKK’ya, ne DAEŞ’e, ne de başka örgütlere, ihanet çetelerine, terör odaklarına bırakmayacağız.

İstiklal Marşımızda ifade edildiği gibi, “yurdumuzun üzerinde tüten en son ocak sönmeden” kimsenin bu bayrağı indirmeye, bu milleti esir etmeye, bu vatanı işgal etmeye gücü yetmez. Ecdadımız yüreği, bileği, kanı ve canı pahasına bu vatanı bize emanet etti; biz de 15 Temmuz’da, aynı bedeli ödeyerek ülkemizi gelecek nesillere bırakma kararında olduğumuzu gösterdik. Bu millet birliğini, beraberliğini muhafaza ettiği sürece, Allah’ın izniyle, Türkiye’nin önünde kimse duramaz.” İşte bu noktada Okullara, Öğrencilere, öğretmenlere ve Velilere büyük iş düşmektedir.

Son olarak,

Eğitimin önündeki maddi engellerin kaldırılması ve altyapı eksiklerinin giderilmesi için yoğun gayret sarf ediyoruz.

Bu eğitim yılı ile birlikte, biri bu okulumuz olmak üzere 6 okulumuz eğitim faaliyetine ilk defa başlayacaktır. Bunlardan üçü İSMEP kapsamında yıkılıp yeniden yapılmıştır. İkisi Üsküdar Belediyemiz tarafından yaptırılmıştır. Birini de İTO yaptırmıştır. Bu 6 okulda toplam 174 derslik ilçemize kazandırılmıştır.

Okullarımızın eğitim ve öğretime hazırlanmasında katkıda bulunan başta İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Ayrıca Şube Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimize, eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize, aile birliği üyelerimize ve kazancını bu milletin çocukları için harcama fedakârlığını gösteren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

Yeni ders yılı, bütün öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Bu ders yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

 Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.