İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Milli Mücadele ruhunu yansıtan, azim ve kararlılığın sembolü 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yılını yaşıyoruz.

 

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. 

Mehmetçik, milletin yüreğini kendi sinesinde hissederek üstün bir varoluş mücadelesi gösterdi. Savaş meydanında fırtınalar estiren bu gücü ve cesareti şüphesiz canlarından aziz bildikleri imanları ve vatan aşkından alıyorlardı.

Çanakkale Muharebeleri için topyekûn bir seferberlik ilan edilmiş, eli silah tutan herkes vatan müdafaası için canını ortaya koymuştu. Sayısız fedakârlık örneklerine şahit olduğumuz Çanakkale Savaşı'nda, gencecik fidanların savaşa gittiği ve geri dönemediği için lise düzeyi okulların o dönem öğrencilerini mezun edememesini, fakültelerin kapanma durumuna gelmesini düşünmek bile bugün, başta biz eğitimcileri derin teessüre sevk ediyor.

Mazinin bittiği yerde millet de biter.  Milletlerin bekası cesaretli, karakterli, heyecanlı, merhametli ve duruş sahibi nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bizler, tarihimizi tüm zamanlarda ve tüm zerrelerimizde canlı tutmak zorundayız. Geleceğimizin teminatı gençlerimize ve çatlamaya hazır bir tohum olan çocuklarımıza asıl ve asil değerlerimizi aktarmak suretiyle "Çanakkale Ruhu"nu inşa etmenin gayretindeyiz. 

Çanakkale Zaferi, düşmana verilmiş büyük bir ders ve şerefli Türk Gençliği için de ete kemiğe bürünmüş fiilî bir nasihattir.

Çanakkale'yi "Geçilmez" kılan şecaat timsali ecdadımızı, yaralı düşman askerini dahi sırtında taşıyacak kadar merhamet abidesi olan aziz şehitlerimizi rahmet ve hürmetle yâd ediyoruz.

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.