İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

 

Değerli öğrenciler,        

2019-2020 Eğitim Öğretim yılımızın bir kısmını salgınla mücadele tedbirleri kapsamında 23 Mart'ta uzaktan eğitime geçerek sürdürmek zorunda kaldığımız bir yılın sonuna geldik. Okullarından uzak kaldınız ama öğrenmekten vazgeçmediniz.  Bu süreçte evlerinizde pek çok bilgi ve beceri edindiniz.  Bir yıllık çabalarınızın sonuçlarını aldığınız karne heyecanını da evlerinizde yaşayacaksınız. Salgın nedeniyle okullarımızda karne törenleri düzenlenmemesi ve sizlerle sevincinizi coşkunuzu paylaşamamak bizler için de hüzünlü ve buruk oldu.

Sizler bu süreçte çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatilinizi dinlenerek geçiriniz ancak sağlınız için belirlenen kurallara hassasiyetle uyunuz. Ayrıca dinlenmenin, hiç bir şey yapmamak demek olmadığını unutmayınız.  Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz.

 

Kıymetli meslektaşlarım,

Önemli bir kısmını uzaktan eğitim programlarıyla tamamlamak zorunda kaldığımız eğitim ve öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Salgın günlerinde çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık, her türlü takdirin üzerindedir. Sizler geleceğe yön verenlersiniz. Bir kez daha eğitimin devamlı olduğunu ve öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu tarihe not düştünüz.

 

Saygıdeğer veliler,

Sizlerin de her zaman olduğu gibi salgının başladığı günden itibaren çocuklarınızın eğitimi için bizlerle birlikte çalıştığınızı yakından biliyoruz. Bu konuda sizlere şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Ama şunu da unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerli. Onların kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığımız çocuklarımızın yaz aylarını daha keyifli ve motivasyon içerisinde geçirmeleri için EBA TV'de 29 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında yayınlayacağı programları ve etkinlik önerilerini dikkate almalısınız. 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılını tamamladığımız bugünde öğrencilerimize, meslektaşlarıma, velilerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına iyi tatiller diliyorum.

Sağlıcakla kalın...

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.