İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" ünvanının verildiği 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik mesleği; Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir. Her gününü, her anını çocukların geleceği için değerlendirebilen başka hiçbir meslek yoktur. 

Öğretmen, sadece öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmaz, bilginin yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlar. Milletini seven, değerlerine, geçmişine bağlı, gelecekten ümitli nesillerin yetişmesi; öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma hedefi ile bu yola aklını ve gönlünü koyan, geceyi gündüze eş tutan, her günü bir diğerinden farklı olan ve her gün yeni bir şeyler öğrenmeye azmeden öğretmenlerimiz, milletimizin geleceğini tayin edecektir.

Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize saygılarımı sunarken, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.