İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN 2021-2021 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgına rağmen 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Bu süreçte okul sınırları içinde bulunmanın, yüz yüze gerçekleştirilen eğitim öğretimin, öğretmen-öğrenci birlikteliğinin ne kadar kıymetli olduğunu ziyadesiyle idrak ettik. Tüm zorluklara rağmen geldiğimiz bugünde öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, çocuklarımızı güçlü yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize ve süreç boyunca özverili çalışmaları ile desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizler okullarımızın neşesi, ülkemizin geleceğisiniz. Bir dönem boyunca yaptığınız çalışmalar ve verdiğiniz emekler karşılığında karnelerinizi aldınız. Karnelerinizi çok iyi, iyi, orta ve zayıf notlarınız olabilir. Önemli olan eksiklerinizi görmeniz ve gayreti elden bırakmamanızdır. Bizim sizlere güvenimiz tamdır. Geçmişin birikimi ve geleceğin donanımı ile ülkenize, milletinize faydalı; insanlık adına hayırlı işler yapacağınızdan şüphemiz yok. Okul ortamında akademik çalışmalarla birlikte sosyal ve duygusal gelişiminiz, insani değerler ve erdemlerle kuşanmanız çok önemli ve anlamlıdır. Tatil boyunca kitaplar okumanız, sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunmanız, sportif faaliyetler içinde olmanız sizlerin çok yönlü yetişmesine vesile olacaktır. Hepinize mutlu, huzurlu ve sağlıklı tatiller diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken gösterdiğiniz özveri ve fedakârlık ne kadar takdir edilse azdır. Onların sadece akademik gelişimlerini değil sosyal becerilerini, kültürel ve sanatsal birikimlerini, insani ve ahlaki donanımlarını da üstlenerek üstün çaba sarf ediyorsunuz. Bu çaba bizlerin en kıymetli sermayesidir. Öğrencilerimizi 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle tam ve çok yönlü öğrenmelerini sağlamak, dış dünyayla ve kendi iç dünyası ile iletişimini güçlü kılmak için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için yarıyıl tatilini bir tazelenme süreci gibi düşünerek sizlere ferah ve sıhhatli günler diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarınız sadece sizlerin değil eğitim camiası olarak hepimizin en değerli varlıklarıdır. Sadece salgın sürecinde değil hayatınızın her anında onlar için uğraştınız, emek verdiniz. Özellikle içinden geçtiğimiz zor zamanlarda gösterdiğiniz fedakârlık ve sarf ettiğiniz çaba ile eğitim yolculuğumuz daha kolay hale geldi. Sizlerin desteği ile gücümüze güç katmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız büyürken belli şablonları dayatmak yerine onların biricik varlıklarını keşfetmelerine yardımcı olacağız. İçine girdiğimiz yarıyıl tatili çocuklarımızla nitelikli vakitler geçirmek, aile içi ilişkileri güçlendirmek, duygusal birliktelikleri artırmak için harika bir fırsattır. Hepinize verimli, sabırlı, bereketli bir tatil temenni ediyorum.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için güzelliklerle dolu bir tatil diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.