İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN'ın 10 Kasım Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN'ın 10 Kasım Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı´nı zafere ulaştıran eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 82. yılında milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Dünya tarihinin seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece bir asker değil aynı zamanda ileriyi gören bir devlet adamıdır. Her daim milletine koşulsuz güvenen ve milli iradeyi her şeyin üzerinde tutan bu büyük komutan ve devlet adamı ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmayı hedef göstermiştir.

"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözü Türk milletinin hür yaşama azminin ve iradesinin ifadesidir. O'nun fikirleri ve çabası yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; kalplerde yaktığı istiklal ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere de örneklik teşkil etmiştir.

10 Kasım, sadece Atatürk'ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti; bu doğrultuda muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla yürütmektedir. Eğitimciler olarak bizler de Gazi Mustafa Kemal'in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. 

Ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyorum.

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.