İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

      29 Ekim Cumhuriyet bayramı, tarihi şan ve şerefle dolu necip Türk milletimizin övünç kaynağıdır. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle, geleceğe güvenle bakacağız.

      Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, milletimizin en ağır şartlarda bile varlığına kasteden düşmanlara karşı nasıl kararlılıkla durulacağını gösterdiği, gelecek için de bize inanç ve umut veren sayısız örnekle doludur. Devletimizin bağımsızlığına göz dikenler, kahramanlıklarla dolu tarihimizi iyi okumalıdır. Aziz milletimiz; vatanına, devletine, birlik ve beraberliğine kastedenleri her zaman gazabıyla kahretmiştir.

      Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde 95 yıl evvel Türk milletinden aldıkları güçle kurdukları ve yine aziz milletimizin büyük özveri ve çabalarıyla 95. yılına eriştirdikleri Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve daha güzel günlere taşımak için şuurlu ve kararlı duruşumuzdan, azmimizden vazgeçmeyeceğiz.

     Bu duygu ve düşüncelerle; bütün şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.
     Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.