İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN´ın Öğretmenler Günü Mesajı

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "başöğretmenlik" unvanının verildiği bu anlamlı günün yıl dönümünde vazifelerini hakkı ile ifa eden siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. 

Kıymetli Öğretmenlerimiz, 

Sizler eğitimin temel unsurusunuz. Türk milletinin milli kimliğinin korunmasında ve geleceğinin inşa edilmesinde rol alan öncülersiniz. 

Öğretmenlerin değer ve hürmet gördüğü toplumlarda insanlar huzurlu ve faziletlidir, öğretmenlerin hor görüldüğü toplumlar ise şüphesiz bedbaht ve alçalmıştır. Bu toplumun teminatı ancak sizlere hak ettiği kıymeti vermekle mümkündür. 

Sizler ruhların sanatkarısınız. Sadece bilgi aktarmakla yetinmeyerek tahammülünüz, idealistliğiniz, fedakarlığınız ile genç dimağlardan ahlaki ve vicdani anlamda da adeta bir sanat eseri çıkarıyorsunuz. 

Sizler bu mesleği tercih ederek ve insan yetiştirmenin maddi manevi tüm sorumluluğunu üstlenerek ne kadar cesur olduğunuzu gösteren yüreklersiniz. 

Bir sarraf titizliği ile öğrencilerinizin içindeki cevheri keşfeden, onların göz hizasında bulunmaktan onur duyan, her türlü değişime hızlıca uyum sağlayan, krizleri ustalıkla yöneten siz öğretmenlerimizin yaşanan salgın sürecinde değeri daha derinden idrak edilmiş ve itibarlı konumu güçlenmiştir. 

Her şart ve durumda merhameti, vicdanı, iz'anı ve heyecanı ile yürüyüşüne devam eden öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Emekli öğretmenlerimize saygılarımı sunarken, görevleri başında şehit düşen, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

   Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.