İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Semih DURMUŞ´un 2023-2024 Eğitim Öğretim Kapanış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Semih DURMUŞ´un 2023-2024 Eğitim Öğretim Kapanış Mesajı

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Çok Kıymetli Veliler,

 

Sevgili öğrenciler,

Yaklaşık bir yıllık süre içerisinde yaptığınız çalışmaların sonunda aldığınız karneler sizlerin tüm eğitim yılı boyunca gösterdiğiniz çabanın bir değerlendirilmesi anlamı taşımaktadır. Başarıya ulaşmada sorumluluk sahibi olma, planlı ve disiplinli çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık başarılı olmak için çok önemlidir. Bir düşünür: "Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler." diyor. Dolayıyla zorluklarla mücadele etmediğimiz, kararlılık göstermediğimiz sürece başarılı olmamız da mümkün olmayacaktır. Bu faktörlerin hepsi bir arada olduğunda ise başarı kaçınılmazdır.

 

Sayın Veliler;

Öğrencilerin bir yıllık eğitimin sonunda aldıkları karne, okuldaki ders durumlarını gösteren belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların onurunu zedeleyecek, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çocuklarımızla ilgili problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmeliyiz.

 

Değerli okul yöneticileri, öğretmen arkadaşlarım ve eğitim çalışanlarımız,

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında, özveriyle yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Siz değerli eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimizle daha iyi işler başaracağımıza; eğitimde bir marka haline gelmiş İlçemizin başarı çıtasını sizlerle birlikte daha üst seviyelere çıkartacağımıza gönülden inanıyorum.

 

Bu vesile ile tüm öğrencilerimizin yaz boyunca; sağlıklı, neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma fedakârca yürüttükleri çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

14-06-2024

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.