İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Semih DURMUŞ'un "İLKÖĞRETİM HAFTASI" Mesajı

"Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Semih DURMUŞ, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı ve "İlköğretim Haftası" münasebetiyle bir mesaj yayınladı"
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Semih DURMUŞ'un

Çok değerli öğretmen arkadaşlarım, geleceğimizin umudu sevgili öğrenciler ve kıymetli velilerimiz,

Cumhuriyetimizin 100. Yılı gururunu yaşadığımız şu günlerde yeni bir eğitim öğretim dönemine başlıyor olmanın heyecanı içindeyiz. Milyonlarca gencimizin eğitim hayatında her yeni dönem, onların gelecekte yer edinme ve var olma çabalarında bir merhale olma anlamı taşımakta.

Büyük millet olmak, büyük medeniyetler kurmak ve kurulan bu medeniyetlerin kalıcı olmasını sağlamak ancak eğitim ile mümkün olmaktadır. Milletimizin tarihe bir armağan gibi bıraktığı her birikimin ardında o dönemin iyi eğitim almış çocukları vardır.

Milletimizin tüm başarı hikâyelerinin inşasında eğitim camiamıza dair şu üç unsur hep belirleyici olmuştur.

Bunlardan ilki velilerimizdir. Velilerimizin önce aile hayatı içerisinde kıymetli çocuklarını eğitmeleri, onlara temel insani ve milli değerleri kazandırmaları ve çocuklarını tüm eğitim öğretim hayatları boyunca dikkatle gözlemeleri kaçınılmaz bir zarurettir.

İkinci önemli unsur olan öğrencilerimizin aileden başlayan ve okul hayatıyla devam eden süreçte milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine ve geleceğe dair kararlarını vermiş, bu doğrultuda planlarını yapmış bireyler olarak yetişmiş olmaları çok önemlidir.

Gelecek vizyonumuzun oluşmasında üçüncü ve en önemli unsur ise öğretmenlerimizdir. Çünkü insanları aile bireyleri haline getiren onlardır. Okul hayatında öğretmen, aileden daha çok tesir etmektedir çocuklarımıza. Çocuklarımız her ne olmak istiyorsa bu öğretmenlerinin tesiri ve katkısıyla olacaktır. Bu yüzden öğretmenlerimiz, idealist, ufuk açıcı, öğrenen ve öğreten olmaya her daim hazır olmak durumundadırlar. Çünkü onlar, insan yetiştiren en usta mimarlardır.

Bu duygular ve hedeflerle, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ve İlköğretim Haftası'nın milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, eğitim camiamızın tüm aktörlerine kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.