İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

2020-2021 Eğitim Öğretim yılına merhaba dediğimiz bu güzel günde tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizi gönülden selamlıyoruz!

Bir taraftan salgınla mücadele ediyor diğer taraftan mevcut şartlarda çocuklarımızın eğitimlerini en nitelikli şekilde vermek için elimizden geleni yapıyoruz. 31 Ağustos'ta başlayan telafi eğitim sürecinin ardından öğrencilerimiz bugün seyreltilmiş ve aşamalı bir şekilde yüz yüze eğitim faaliyetlerine başlıyor.

Öğrencilerimiz evlerinde uzaktan eğitimlerini sürdürürken bizler de okullarımızı yüz yüze eğitimin başlayacağı bu güne hazırladık. Dezenfekte işlemlerini hijyen kurallarına göre titizlikle gerçekleştirdik, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak seyreltilmiş sınıf uygulamasına geçerek tedbirlerimizi aldık. Şimdi okullarımız çocuklarımızın sesleri ile şenlenecek, koşuşmaları ile canlanacak, alacakları eğitim ile anlamını bulacak.

Heyecanlıyız, mutluyuz!

Yeni eğitim öğretim yılımız hepimiz için hayırlı, huzurlu, bereketli ve sıhhatli olsun!

Sevgili Öğrenciler,

Bitmeyen enerjisi, sınır tanımayan hayalleri, taptaze heyecanı ve insanı hayrete düşüren merakı ile ülkemizin umudu ve geleceği sizlersiniz. Okullarınız sizleri, sizler okullarınızı çok özlediniz. Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri için hasret bitiyor. Yeni dönemde sizleri de ailemizin bir parçası olarak görmekten mutluluk duyuyoruz. Diğer kademelerde eğitim gören öğrencilerimizle de bir an önce kavuşmak için heyecanlanıyoruz. Varlığınız bizlere huzur ve umut veriyor! Hoş geldiniz!

Kıymetli Meslektaşlarım,

İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta bu asil mesleğin temsilcileri olarak adanmış bir gönül kıvamında yüz yüze eğitimin bir an evvel başlaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zorlu süreci selametle aşabilmek ve çocuklarımızın hayallerine uzanan yolu açabilmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Biliyoruz ki insan yükü en ağır yüktür. Bu ağır yükü can-ı gönülden sırtlanan, aziz milletimizin evlatlarının derdi ile dertlenen, milli ve manevi değerler ışığında yetişmeleri için emek veren siz kıymetli öğretmenlerimizin varlığı bizlere güç veriyor! İyi ki varsınız!

Değerli Velilerimiz,

Bugüne büyük bir hevesle uyanan yavrularımız için bu anlamlı başlangıcın coşkusunu siz kıymetli velilerimizle birlikte yaşıyoruz.

Çocuklarımızın çağlar ve çığırlar açan nesiller olması için nerede hangi pozisyonda ne iş varsa orada elinizden gelenin en iyisini yapmak için canla başla çalıştınız. Onların hem velisi hem öğretmeni oldunuz.

Bu zorlu yolda el ele vererek engelleri aşacak, birlikten doğan kuvvetle yavrularımız için en güzel şartları hazırlamaya devam edeceğiz.

Çocuklarınızın sağlığı için duyduğunuz kaygıları anlıyoruz, bu anlamda hijyen ve sosyal mesafe kurallarına en uygun şartları hazırladık. Okulları güvenle açıyoruz, öğrencilerimizi öğretmenlerine gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.