İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılına büyük bir heyecanla başladığımız bu güzel günde tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizi gönülden selamlıyorum!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerimiz uzun süredir okullarından uzakta olmanın hüznünü yaşıyorlardı. Bugün, salgınla mücadeleye devam ederken öğrencilerimizin yüz yüze eğitim ile okullarına kavuşmasının sevincini paylaşıyoruz. 

Salgın sürecinde sürdürdüğümüz uzaktan eğitim uygulaması eğitim alanında tamamlayıcı bir yer edindi. Öğrencilerimizle çeşitli dijital platformlarda bir araya gelsek de yüz yüze eğitimi hepimiz çok özledik. 

Yüz yüze eğitimin kesintiye uğramaması için Milli Eğitim Bakanlığımız tüm imkânlarını seferber etti. "Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" doğrultusunda öğretmenlerimize özel olarak eğitimler verildi, herhangi bir vaka veya temas durumu için "Kovid-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi" kuruldu.

Bizler Üsküdar'da bulunan tüm eğitim kurumlarımızda hijyen tedbirlerini her yönüyle ve titizlikle yerine getirdik. Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitimlerine devam etmeleri bizlerin öncelikli meselesidir.

Sevgili Öğrenciler,

Sizleri hayata hazırlayan, bilgi ve becerilerinizi geliştiren, milli ve manevi duygularınızı canlandıran, akranlarınızla sosyalleşmenize vesile olan okullarınıza artık kavuştunuz. Sizlerin heyecanı, merakı, gayreti bizlere de şevk ve ümit oluyor. Yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İkinci yuvanız olan okullarınıza hoş geldiniz!

Kıymetli Meslektaşlarım,

Çocuklarımızı hayata en iyi şekilde hazırlama gayretiniz, mesleğinizi çeşitli fedakârlıklarla, gönlünüzü vererek icra ediyor olmanız bizlere gurur ve güven veriyor. Süreç sebebiyle öğrencilerimizin yaşadığı öğrenme kayıplarının ve sosyal aşınmaların telafi edilmesi için göstereceğiniz üstün çabaya ihtiyacımız var. Geleceğin mimarları olarak sizlere güvenimiz tamdır! 

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarınız aynı zamanda bizlerin de çocuklarıdır. Onların nitelikli insanlar olarak yetişmeleri için sizlerle gerçekleştireceğimiz güçlü iş birliği olmazsa olmaz. Yüz yüze eğitimin sürekliliği için okul dışında da maske, mesafe ve hijyen kurallarına göstereceğiniz dikkat, sosyal ve bilişsel becerilerini geliştirmek için destekleriniz hepimiz için çok kıymetli. 

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının hepimiz için hayırlı, huzurlu ve sıhhatli olmasını diliyorum. 

Sinan AYDIN

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.