İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Kut'ül Amare Zaferi Mesajı

  Kut'ül Amare Zaferi, bundan 106 yıl önce 29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusu'nun 1. Dünya Savaşı esnasında Irak'ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir savaştır. Ayrıca Çanakkale Destanından sonra tarihimizde yaşanmış en büyük zaferlerden biridir. Bu anlamda istiklal ve istikbal uğruna millet olarak gösterdiğimiz azmin, cesaretin, sebatın göstergesidir.  
 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Kut'ül Amare Zaferi Mesajı

 

 

 

Bu kutlu zaferde Türk ordusu 10 bin  asker, 350 subay şehit verdi. İngilizler 30 bin kayıp ile 13 bin İngiliz asker, 500 e yakın ve içerisinde generallerin bulunduğu subay kadrosunun esir edilmesiyle tüm dünya şaşkına döndü. Uzun yıllardır milletimizin hafızasından silinmeye çalışılan Kut'ül-Amare zaferi, her zaman hatırlamamız gereken, unutulmayacak bir kahramanlık destanıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bu eşsiz zaferin mimarı olan Süleyman Askeri, Ali İhsan Sabis Paşa, Nurettin Paşa ve Halil Paşa olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan Kut'ül-Amare Zaferi'nin 106. yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Sinan AYDIN

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.