İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan AYDIN'ın Yıl Sonu Mesajı

Değerli öğrenciler,        

2020-2021 Eğitim Öğretim yılının bir kısmını salgınla mücadele tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçerek sürdürmek zorunda kaldığımız bir senenin daha sonuna geldik. Okullarınızdan uzak kadınız ama teknolojinin imkanlarını kullanarak uzaktan da olsa öğretmen ve arkadaşlarınızda iletişim halinde oldunuz, pek çok yeni  bilgi ve beceri edindiniz. Bir yıllık çabalarınızın sonuçlarını ve karne heyecanını da evlerinizde yaşayacaksınız.

Sizler bu süreçte çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatilinizi dinlenerek geçiriniz ancak sağlınız için belirlenen kurallara hassasiyetle uyunuz. Ayrıca dinlenmenin, hiç bir şey yapmamak demek olmadığını unutmayınız. Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Bu kapsamda Bakanlığımızın hazırladığı "Telafide Ben de Varım" programında sizlere de faydalı olacağını düşündüğümüz sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere katılmanız önem arz ertmektedir. Kişisel ve sosyal gelişim ancak bunlar sayesinde tamamlanır. Ayrıca not kaygısı olmadan sanatın, edebiyatın ve sporun zevkine varmak çok değerlidir.

 

Kıymetli meslektaşlarım,

Önemli bir kısmını uzaktan eğitim programlarıyla tamamlamak zorunda kaldığımız eğitim ve öğretim yılı boyunca yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Salgın günlerinde çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık, her türlü takdirin üzerindedir. Sizler geleceğe yön verenlersiniz. Bir kez daha eğitimin devamlı olduğunu ve öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu tarihe not düştünüz.

 

Saygıdeğer veliler,

Sizlerin de her zaman olduğu gibi salgının başladığı günden itibaren çocuklarınızın eğitimi için bizlerle birlikte çalıştığınızı yakından biliyoruz. Bu konuda sizlere şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. Ama şunu da unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerli. Onların kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir.

 

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılını tamamladığımız bugünde öğrencilerimize, meslektaşlarıma, velilerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına iyi tatiller diliyorum.

Sağlıcakla kalın...

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.