İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

.
 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda Millî Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 105. yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecan içinde kutluyoruz.

19 Mayıs, büyük sıkıntı ve yoksunluklara rağmen bağımsızlığından asla vazgeçmeyen, azimle direnen Büyük Türk Milletinin topyekûn bir ordu haline gelerek başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın ilk ve en önemli adımıdır.  

Sevgili Gençler,

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlı ve önemlidir.

Biz büyük bir millet ve güçlü bir devletiz. Hiç şüphesiz, büyüklüğümüzü ve gücümüzü gençlerimize borçluyuz. Tarih boyunca, vatanımızı, milletimizi, sancağımızı, devletimizi ve hürriyetimizi gençlerimiz korumuş; ülkemiz imarını, inşasını ve kalkınmasını gençlerimizin hayalleri, cesaretleri ve girişimleriyle sürdürmüştür. Bu sebepledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi, bu duygu ve düşüncelerle gençlerimize emanet etmiştir. .

İnanıyorum ki biz, başarılarıyla tarih yapan ve tarihin seyrini pek çok defa değiştiren bir milletin torunları olarak, yeni dünyanın da kuruluşunda etkin rol oynayacağız. Kültür ve medeniyet köklerimizden aldığımız güç ve ilhamla, bir kere daha tarihe yön vereceğiz. Bir kere daha tarih yapacağız. Yerli ve milli, yüreği millet sevgisi ile dolu; milletine, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının farkında ve yüksek hedefleri olan gençlerimiz var olduğu sürece, bundan asla şüphe duymuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık savaşımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, kurtuluş savaşı şehit ve gazilerimizi, devlet, millet, dini ve canından aziz bildiği vatanı için gözünü kırpmadan şehadete koşan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.

18-05-2024

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.