İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Anneler Günü Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Anneler Günü Mesajı

Canından can katarak var etmenin; Allah'ın kullarına hayat hakkı vermek için seçtiği en kutsal elçinin adıdır anne.

Merhamet duygusunun ete kemiğe bürünmüş halidir onlar. Kız, kardeş, oğlan, evlat, sevgili, baba gibi akrabalık terminolojisine ait tüm kelimeler annelerden doğmuştur.

Karşılıksız vermek, fedakârlık, cömertlik, başkası için yaşamak; hâsılı insan olmaya dair tüm erdemlerin kendinde toplandığı canım annelerimizin gününü kutluyor; başta Filistinli anneler olmak üzere vefat etmiş, sabrın, acının ve ağıtların timsali tüm annelerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

İnanıyorum ki dünyamızı, lamba ışığında saatlerce dönüp can veren pervaneler gibi ömrünü çocuklarına adamış annelerimizin merhameti kurtaracaktır.

12-05-2024

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.