İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Anneler Günü Mesajı
![İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Anneler Günü Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/07224943_annelergunu.jpg)
Canından can katarak var etmenin; Allah'ın kullarına hayat hakkı vermek için seçtiği en kutsal elçinin adıdır anne.
Merhamet duygusunun ete kemiğe bürünmüş halidir onlar. Kız, kardeş, oğlan, evlat, sevgili, baba gibi akrabalık terminolojisine ait tüm kelimeler annelerden doğmuştur.
Karşılıksız vermek, fedakârlık, cömertlik, başkası için yaşamak; hâsılı insan olmaya dair tüm erdemlerin kendinde toplandığı canım annelerimizin gününü kutluyor; başta Filistinli anneler olmak üzere vefat etmiş, sabrın, acının ve ağıtların timsali tüm annelerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.
İnanıyorum ki dünyamızı, lamba ışığında saatlerce dönüp can veren pervaneler gibi ömrünü çocuklarına adamış annelerimizin merhameti kurtaracaktır.