İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Kurban Bayramı Mesajı

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih Durmuş'un Kurban Bayramı Mesajı

BAYRAM NESAJI

Bayram; dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı paylaşmaktır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz günlerdir bayramlar. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularımızın tazelenmesine vesile olan bayramlarımız, bizim geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağ kurmamıza vesile olur.

Milli ve dini değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin günden güne unutulmaya yüz tuttuğu günümüzde bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları; birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.  

Milletimizi manevi iklimle saran, bizi ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılıyor olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Sevinç ve mutlulukların paylaştıkça arttığını, üzüntüler ve acıların paylaşıldıkça azaldığını unutmadan, küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı, kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli, bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak yaşamalıyız.  

Bu duygu ve düşüncelerle; eğitim camiamızın, vatandaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini; başta Filistin olmak üzere tüm acılar coğrafyasında barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

16-06-2024

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.