İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Mehmet Akif Ersoy

 

Yüce Türk Milletinin şanlı tarihi bizlere gurur veren, her zaman övüneceğimiz eşsiz destanlar ve zaferlerle doludur. Türk Milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelelerinden hep başarı ile çıkmıştır. Güçlü ve saygın Türkiye’nin temelinde, işte bu şanlı mücadele ve sonrasında kazanılan zaferler yatmaktadır. 

Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden ´Gazilik´ unvanıyla ayrılan kahramanlarımızın anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır.

Gazilerimiz her daim, bu kutsal vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir. Bugün de ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman halkımız, askerlerimiz ve polislerimiz aynı şuur ve fedâkarlıklarla görev yapmaktadırlar. 

Aziz milletimiz kutsal değerlerini, bağımsızlığını, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını dahi feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir. 

19 Eylül, Milletimizin kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı gündür. Gazilerimiz, Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşıdır. Sergiledikleri kahramanlık, cesaret ve fedakarlıklar, milletimize her zaman güç ve ilham kaynağı olmuştur. Gazi halkımız 15 Temmuz Gecesi, bayrağın ve bağımsızlığın paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğruna nelerin göze alınabileceğini bizlere bir kez daha göstermişlerdir.

 Vatanımızı, istiklalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan, sakatlanan tüm gazilerimize milletimiz adına en hasbi duygularımla şükranlarımı ifade ediyorum. 

Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.