İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yılı Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı, tarihi şan ve şerefle dolu necip Türk milletimizin övünç kaynağıdır. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle, geleceğe güvenle bakacağız.

Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi, dün Sakarya’da, Dumlupınar’da, bugün de 15 Temmuz olaylarında görüldüğü gibi milletimizin en ağır şartlarda, bir ve diri olup hainlere nasıl karşı durulacağını gösterdiği, attığımız her adımdan da ders çıkarmamız gerektiğini gösteren, geleceğimiz için bize güzel umutlar sunan muhteşem bir tablodur.

Devletimizin bağımsızlığına göz dikenler, kahramanlıklarla dolu tarihimizi iyi okumalıdır. Aziz milletimiz; vatanına, devletine, birlik ve beraberliğine kastedenleri her zaman gazabıyla kahretmiştir. Bugün de Türk milletine düşmanlık peşinde koşanların sonu, perişanlık olacaktır.

Atalarımız 1919’un o zorlu şartlarında başlattıkları Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yepyeni bir devlet ve Cumhuriyetle taçlandırdıysa, biz de bugün karşılaştığımız sıkıntıları, milletimizin özverisi, devletimizin engin bakışı ve Allah’ın izni ile el ele vererek bütün hedeflerimize ulaşacağız.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için gece gündüz yılmadan yorulmadan çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde de gözümüzü kırpmadan, Kurtuluş savaşındaki atalarımız, 15 Temmuzdaki şehit-gazilerimiz gibi nice fedakârlıkta bulunmak, hepimizin üzerine düşen müşterek bir vazifedir.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının önderliğinde 94 yıl evvel Türk milletinden aldıkları güçle kurdukları ve yine aziz milletimizin büyük öz veri ve çabalarıyla 94. yılına eriştirdikleri Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve daha güzel günlere taşımak için şuurlu ve kararlı duruşumuzdan, azmimizden vazgeçmeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


Sinan AYDIN
Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.