İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimiz Mustafa Kemal’in liderliğinde milletimizin, azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş önemli bir kazanımdır. Bu kazanım, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır. Bu armağan demokrasimizin standartlarını yükselterek, sosyal ve kültürel farklılıkları koruyup geliştirerek, birliği, huzuru ve kardeşlik ortamını güçlendirerek korunur.

Eğitim, toplulukları muasır medeniyet düzeyine yükselten vazgeçilmez temel etkinliktir. Muasır medeniyet düzeyine ulaşabilmek için, gerçek bilgilerle beslenen, sorgulayabilen, özgür düşünen, tartışan, üreten ve paylaşmayı bilen bireyler yetiştirmek zorundayız.  Muasır ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almamız, eğitimi yaygınlaştırmak, kalitesini artırmak ve eğitimde ileri programları uygulamakla mümkündür.  

Bu duygu ve düşünceyle, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 92. yılını kutladığımız bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü, O´nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

 

       Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.