İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın İstiklal Marşı´nın Kabulü ile ilgili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın İstiklal Marşı´nın Kabulü ile ilgili Mesajı

 

 

  Yüksek ahlâkı, örnek kişiliği, mücadele azmi, millet sevgisi ve bağımsızlık aşkı;  Mehmet Âkif’in milletimizin gönlünde taht kurmasını sağlamıştır. Maneviyatı,  edebiyatı ve duyguları en güzel şekilde harmanlayarak İstiklâl Marşı’mızda ifade  eden millî şairimizin kişiliği ve dizeleri; milletimizin, ülkemizin birlik, beraberlik  ve kardeşlik içerisinde geleceğe daha güçlü olarak emin adımlarla taşımasına büyük  katkı sağlamaktadır.    Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklâl Marşımızın kabulünün 96. yıldönümünü  kutluyor, başta destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklâl Mücadelemizi  destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif’i sonsuz rahmet,  şükran ve minnetle anıyorum.   

 

Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.