İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN´ın "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" Mesajı

Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenler Günü kutlamalarının tarihi çok geçmişe dayanmasa da öğretmenlik mesleğinin tarihi insanlık tarihine kadar dayanır. Bütün kadim medeniyetlerin inşasında ve sahip olunan değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında her zaman en büyük sorumluluk öğretmenlerimizin olmuştur. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizler için öğrenmenin dolayısıyla öğretmenin yeri ve önemi büyüktür. Bu yüzdendir ki Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk kölesi olurum.” sözünü kendimize şiar ediniriz.

Memleketimizin, devletimizin, insanlığın kaderi yarınları öğretmenlerimizin elindedir. Milletini seven, değerlerine geçmişine bağlı, gelecekten ümitli nesillerin yetişmesi;  öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize saygılarımı sunar ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.  

 

Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.