İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN'ın 12 Mart İstiklâl Marşının Kabulü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN'ın 12 Mart İstiklâl Marşının Kabulü Mesajı

Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılını yaşıyoruz. 

İstiklal Marşı'mızı, vatan aşkının şahikasında yazan Mehmet Akif, milletini yakından tanıyan, derdini, sevincini, heyecanını çok iyi bilen, inancı ve kadim değerleri ile hemhal olmuş bir dava insanıdır. Milli Mücadelenin "söz cephesinde" kalemi ve kelamını keskin bir silah gibi kullanarak savaşmıştır. İstiklal Marşı'mızı böyle bir iman ve aksiyon adamı yazmıştır. Bizler ise şanlı geçmişimizin mirasını ve geleceğin emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle sorumluluğumuzun farkına vararak daha fazla çalışmaya;  iyiyi, doğruyu, güzeli temsil eden nesiller yetiştirmeye gayret ediyoruz.

Esarete isyanın timsali ecdadımızı; bağımsızlık ve millet sevgisinin en güçlü işareti olan İstiklal Marşı'mızı aziz millete hediye eden Mehmet Akif'i rahmet ve hürmetle yâd ediyoruz. 

Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.