İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadelemizi başlattığı günün üzerinden 102 yıl geçti. 19 Mayıs 1919 yılında büyük bir azim ve kararlılıkla başlayan bu yolculuğun zaferle sonuçlanmasının gururunu yaşıyoruz.

Aziz milletimiz; vatanına, bayrağına, millî ve manevi değerlerine yönelen tüm tehditleri kahramanlıkla bertaraf etmiştir. Ecdadımızın birlik ve beraberlik içinde yürüttüğü bu mücadele esasında bir varoluş davasıdır. Bir milletin küllerinden doğuşunu simgeleyen bu önemli süreç muvaffakiyetle nihayete ermiş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile onur vesilesi olmuştur. 

Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü heyecanına inandığı, gayretine güvendiği ve geleceğin teminatı olarak gördüğü gençlere hediye etmiştir. 

 

Sevgili gençler,

Sizler, gerek kendi tarihimizi gerek dünya tarihini tüm teferruatı ile öğrenecek, bugün gerçekleşen olayları ve ilişkiler ağını doğru yorumlayacak, yarınlara sağlam bir duruş ve vizyon genişliği ile ışık tutacaksınız. Öyle asil bir duruşunuz olacak ki dosta güven düşmana korku salacaksınız. Bunun için de ilk ve en önemli şart disiplinli çalışmak ve iradeli yaşamaktır. Bizler sizlere güveniyoruz!

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.