İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Sinan AYDIN'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşının en kritik döneminde ve çok zor şartlarda kurulmuştur. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" prensibiyle istiklal mücadelesi veren aziz milletimiz, bağımsızlığının nişanesi olarak kurduğu bu meclis ile dosta güven vermiş, düşmana sağlam ve karakterli bir duruş sergilemiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu büyük günü geleceğimizin teminatı olan çocuklara hediye etmiş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda, milli ve manevi değerleri ile kuşanarak, ülkesine ve tüm insanlığa katma değer sunacakları çelik gibi güçlü bir iradede yetişmeleri için biz eğitimciler olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Biliyoruz ki, şahsiyet ve vizyon sahibi gençler yetiştirmek üzerimizdeki en anlamlı mesuliyetlerdendir. Bu sorumluluk aynı zamanda bu toprakları "vatan" yapmak için kanının son damlasına kadar savaşan ecdadımıza da bir vefa borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, milli irademizin nişanesi gazi meclisimizi var eden tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor, tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.