İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyi Örnekler, Özgün Uygulamalar

Eğitimi, iyi örnekler ve özgün uygulamalar üzerinden tartışmaya imkân sunan projemizin başvuruları devam ediyor.
İyi Örnekler, Özgün Uygulamalar

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Eğitimde İyi Örnekler Sergisine her yıl artan başvuru sayısı,  aynı zamanda öğretmenlerimizin öğrenmeye ve eğitim ortamlarını doğrudan ilgilendiren yenilikçi uygulamalar geliştirmeye olan ilgisinin arttığının bir göstergesi. Temelde iyi örnekleri paylaşmanın ve yaygınlaştırmanın verdiği heyecan başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte her geçen gün daha da artıyor.

İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, bu yıl iyi örnekleri özgün uygulamalara taşımak suretiyle paylaşım ve karşılıklı öğrenme imkânlarını çeşitlendirmeyi amaçladı ve ufuk açıcı, kaliteli bir sergi hazırlamak için gerekli altyapıyı oluşturdu. Eğitim için düşünmek, çalışmak ve örnek ama aynı zamanda özgün uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla projenin kategorileri Etkin Öğretim, Kültür, Sanat ve Spor, Bilim ve Teknoloji, Özel Eğitim, Çevre ve Okul Estetiği şeklinde yeniden düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli Özel Büro Öğretmenleri, her ilçeyi temsilen bir öğretmen belirlenerek, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün İstanbul Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eğitim Ortamlarımızın Kalitesi Artacak

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, “İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi, İstanbul’umuzun 39 ilçesinden yüzlerce okulumuzdan binlerce öğretmenimizin rağbet ettiği bir proje. İyi örnekler ve özgün uygulamalar konusunda öğretmenlerimizin kendi eğitim ortamlarını geliştirmelerini önemsiyoruz. Projemiz, kurumsal gelişime katkıyı üst düzeye çıkarmak amacıyla yeni ve farklı bir bakış açısıyla yeniden yapılandırıldı. Ümit ediyorum ki projemiz, yeni kategorileri, değerlendirme süreci ve akademik boyutlarıyla eğitim öğretim kurumlarına sunduğu katkıyı daha da arttıracak.” dedi.

Serginin, 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçladığını ve kategorilerinin de buna uygun bir şekilde yeniden yapılandırıldığının altını çizen Yazıcı, “İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi ile öğretmenlerimiz yenilikçi uygulamaları hayata geçirecekler ve bu sayede eğitim ortamlarımızın kalitesi artırılmış olacaktır.  Sergi temelli projemiz ile aynı zamanda eğitim alanında özgün uygulamaların, ödüllendirilerek teşvik edilmesi, paylaşımının sağlanması ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Zaten öğretmenlerimizin yarattığı iyi örnekler ve özgün uygulamalar her zaman ülkemizde eğitimin geleceğine ilişkin iyimserliğimizin başlıca nedenleri arasında oldu ve olmaya da devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Ufuk Açıcı Bir Sergi

Başvuruların 4-24 Şubat tarihleri arasında yapılacağını hatırlatan Yazıcı, “ Başvuru sürecinin 4 Şubat itibarıyla başlamasıyla birlikte eğitimi iyi örnekler ve özgün uygulamalar üzerinden paylaşmanın ve yaygınlaştırmanın verdiği heyecan her gün kat be kat artıyor. Sergi boyunca oluşacak sinerjinin tüm okullara yeni pencereler açacağını düşünüyorum.” dedi.

Eğitimde paylaşım ve karşılıklı öğrenme imkânlarını çeşitlendirmeyi amaçladıklarını belirten Yazıcı, değerlendirmelerin uzman komisyonlar tarafından titizlikle yapılacağını, projenin iyi ve özgün uygulamaların tanıtılıp sergilendiği görkemli bir törenle bu yılki etabının sona ereceğini kaydetti.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.