İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesaj

Mesaj

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tarih boyunca Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu, hayatın her alanında merhametin, sevginin, hoşgörünün, fedakârlığın, özverinin timsali kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır.

Aile yaşantımızın temel direği, çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yeni nesillerin mimarı olan kadınlarımız; Bugün, eğitim, bilim, sanat, siyaset, iş dünyasında ve hayatın  her alanında gösterdikleri başarılarıyla adından söz ettiren hepimizi gururlandıran kadınlarımız, medeniyetimizin inşasında emeği olduğu  muhakkaktır.

“Kadın gülerse toplum güler” anlayışından hareketle, kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir bakış açısı ile üretilebileceği unutulmamalıdır.

Kadınların toplumsal yaşamda hak ettiği saygınlığa ulaşması, kadına yönelik şiddetin, kadın emeği istismarının, ayrımcılığın son bulduğu bir dünya dileklerimle,   saygıdeğer hanımefendilerin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                              Sinan AYDIN

                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.