İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevruz Bayramı Mesajı

Nevruz Bayramı Mesajı

NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır kutlanan Nevruz, baharın, tazelenmenin ve yenilenmenin simgesidir.

Dilimiz, dinimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun, hepimize, topraktan gelip toprağa döneceğimiz gerçeğini hatırlatan Nevruz, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularını güçlendiren bir dönüm noktasıdır.

Bizler, birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Günümüzde de, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde, toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam ediyoruz.

Bu günlerde yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanacak olan Nevruz, dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olacaktır.

Bu duygularla, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz’un, ülkemiz başta olmak üzere kardeş ülke ve toplumlar için huzur barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.

 

Sinan AYDIN

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.