İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Burak Can Öztürk, Gözlük Projesi ile Görme Engellilerin Umudu Oldu

Öğrencimiz Burak Can Öztürk, Gözlük Projesi ile Görme Engellilerin Umudu Oldu

Üsküdar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Burak Can Öztürk, tasarladığı gözlük projesi ile görme engellilerin umudu oldu.

Çöplerden temin ettiği elektronik parçalarla akıllı gözlük tasarladı. Yapay zeka ile tasarlanan akıllı gözlük, sensörlerle görme engellilerin cadde ve sokakta karşılaştıkları engelleri tanımlıyor ve uyarıda bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki İstanbul Big Data (Büyük Veri) Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde lise stajyeri olarak çalışmakta olan Öztürk'e sınıf arkadaşları Abdullah Turan ve Berke Tufan Yılmaz da destek verdi. Tasarımı TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festival'inde 'İnsanlık yararına teknoloji' kategorisinin 'Sağlık' bölümünde yarıştı ve 200 proje arasında 7'nci oldu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA ve Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK tarafından tebrik edilen öğrencimiz, şimdi yeni projeler üzerinde çalışıyor.

Öğrencimizi tebrik eder, başarıların devamını dileriz.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.