İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özgünlük Fark Yaratır

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN,  özgün projeleriyle öne çıkan Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ettiler.
Özgünlük Fark Yaratır

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “İstikbale atılan en güçlü adım” sloganıyla 2015’te eğitim ve öğretime açıldı. Çift kanatlı eğitim imkânı sunan okul, tam öğrenmeyi sağlayan çalışmaları, meslek seçimi, kariyer gelişimi ve gelecek tasarımıyla adından söz ettiriyor.

Bilindiği üzere bir okulda sosyal gelişimin en önemli sağlayıcısı, öğrencilerin aktif olarak rol aldıkları kulüp çalışmalarıdır. Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde bulunan otuzdan fazla öğrenci kulübünün her biri, ilgili alanda değerli çalışmalar yapan öğretmenlerimiz tarafından yürütülüyor. Zengin bir seçenek yelpazesinde, spordan müziğe, matematikten dil eğitimine uzanıyor kulüp çalışmaları. Bu çerçevede öğrencilere henüz lisedeyken geleceklerini tasarlamaları konusunda rehberlik hizmetleri sunuyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, özgün ve kapsayıcı projeleriyle öne çıkan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulundu. İl Müdürümüze, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü ve Okul Sporları Koordinatörlüğü Şube Müdürü Mustafa Akhan, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın ve Üsküdar İlçe Millî Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürümüz Erdoğan Kaba eşlik etti.

Çok Boyutlu Projeler

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bulunan STEM Laboratuvarını ziyaret ederek burada ortaokul öğrencilerimizin Scratch eğitimlerini yakından gözlemledi. Okulda uygulanan STEM eğitimi, temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

 Renkli, cesaretlendirici, öğretici öğrenme alanlarının önemine dikkat çeken Yazıcı, “Öğrenme ortamlarının tasarımının, öğrenci başarısına etki eden önemli unsurlardan birisi olduğunu biliyoruz. Okulumuzun öğrenme alanlarının mümkün olduğunca kullanışlı, esnek, motive edici olması çok sevindirici.” dedi.

Okulun Techtolia 7748 Takımı, Amerika’da yapılacak olan FIRST Robotics Competition yarışması için durmaksızın çalışıyor. Takımın öğrencileri yaptıkları çalışmaları, aldıkları eğitimleri, yarışmaya nasıl hazırlandıklarını anlattılar. İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, yapılan çalışmaları takdir ederek, öğrencilerimize başarılar diledi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak projelerine gereken desteği vereceklerini ifade etti.

Laboratuvarın ardından okulun TEK TV Stüdyosuna geçildi. Buradaki yayın akıllı tahtalar akıllı tahtalar vasıtasıyla tüm öğrencilerimize ulaştırıldı. 

Geleceğe En İyi Şekilde Hazırlanmak

Öğrencilerimize hitap eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı programda şunları söyledi: “Okulunuza girdiğimden beri bir özgünlük ve özgürlük gözlemliyorum. STEM Laboratuvarında Scratch Eğitimi alan öğrencilerin dersine katıldım, daha sonra Amerika’ya gidecek olan Techtolia 7748 Takımının çalışmalarını dinledim ve çok takdir ettim. Gerek akademik çalışmalar gerekse yapılan projelerle okulunuz ulusal ve uluslararası platformlarda kendini gösterebilen ve kabına sığmayan bir okul. Bunların yanı sıra manevi, sosyal ve kültürel manada çok yönlü çalışmaların olduğunu da gözlemledim. Geleceğe en iyi şekilde hazırlanmanız bizler için çok önemli. Bu nedenle İl Millî Eğitim ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak desteklerimizle yanınızdayız.”

İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, TEK TV Stüdyosundaki yayın bittikten sonra okulun en önemli projelerinden olan VİZE Projesinin çalışma alanı olan öğrenme merkezini ziyaret etti. Okul Müdürümüz Prof. Dr. Aşkın Asan, proje kapsamındaki çalışmaları İl Millî Eğitim Müdürümüze anlattı. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yazıcı,  projeyle yakından ilgilendi ve projeyi özgün bulduğunu ifade etti. Öğrenme merkezinde bulunan tahtaya “Mutlu çocuklar, güçlü Türkiye” sloganını yazdı.

25-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-201925-02-2019

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.