İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Paydaşı Olduğumuz Çoklu Zeka Atölyesi Proje Lansmanı

Paydaşı Olduğumuz Çoklu Zeka Atölyesi Proje Lansmanı

Paydaşı Olduğumuz Çoklu Zeka Atölyesi Proje Lansmanı

Çoklu Zeka Atölyesi Proje Lansmanı5-11 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi  ile Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Çoklu Zeka Kuramına Göre, Okul Öncesi Dönemdeki Özel Yetenekli Çocuklara Yönelik Özel Tasarımlı Alanların Oluşturulması” adlı İSTKA Projesi, Projenin uygulandığı üç okulda ve İMÜ Güney Yerleşke Aşık Paşa Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Çoklu Zeka Atölyesi konseptini anlamak, uygulama örneklerini izlemek, proje ekibini tanımak ve heyecanımıza ortak olmak isteyenleri Proje Tanıtım Programlarına bekliyoruz.

Proje Tanıtım Programları

  1. 3. Selim İlkokulu - 5 Aralık Salı 14:00-16:00
  2. Yamandede İH Ortaokulu - 6 Aralık Çarşamba 14:00-16:00
  3. Yavuztürk İlkokulu - 7 Aralık Perşembe 10:30-12:30
  4. İMÜ Güney Yerleşke Aşık Paşa Konferans Salonu  - 11 Aralık Pazartesi 10:30-12:30

05-12-2017 

 

Çoklu Zeka Atölyesi Projesi Nedir?

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çoklu Zeka Atölyesi Projesi, 1 Ocak 2017´de başladı ve 31 Aralık 2017´de sona erecek. Proje kapsamında Çoklu Zeka Kuramına göre yedi zeka alanında 56 etkinlik geliştirildi. Etkinliklerde kullanılacak 100’ü aşkın araç-gereç tasarlandı ve üretildi. Etkinliklerin uygulanabileceği Üsküdar´daki üç ilkokulda altı anasınıfı Çoklu Zeka Atölyesi olarak yeniden dizayn edildi. 12 öğretmene Çoklu Zeka Atölyesi uygulama öğretmeni eğitimi verildi. 200’e yakın öğrenci Çoklu Zeka Atölyelerinden yararlandı.

İMÜ Eğitim Bilimleri Fakültesinin yürütücü olduğu Proje’de Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Bahçelievler İTO Bilim Sanat Merkezi iştirakçi olarak yer aldı.

Proje Üsküdar’a bağlı Yavuztürk İlkokulu’nda üç, 3. Selim İlkokulu’nda iki ve Yamandede İH Ortaokulu’nda bir olmak üzere altı anasınıfında uygulanıyor.

Proje kapsamında geliştirilen etkinliklerin, üretilen eğitim araç-gereçlerinin ve çoklu zeka atölyesi konseptinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Proje hakkında daha fazla bilgi için www.cokluzekaatolyesi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.