İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Marmara Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu Protokolü Yapıldı

Uluslararası  Marmara Çocuk ve Gençlik  Edebiyatı  Sempozyumu Protokolü Yapıldı

Uluslararası  Marmara Çocuk ve Gençlik  Edebiyatı  Sempozyumu Protokolü Yapıldı

     1.Uluslararası Marmara Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu - "Çocuklarla gençlik el ele, edebiyatla gülümseyen geleceğe" sloganıyla 28-31 Mayıs´ta İstanbul´da düzenlenecek sempozyumla çocukların ve gençlerin edebiyatı sevmeleri, Türk ve Yunan edebiyatından yazarları daha yakından tanımaları amaçlanıyor . 1. Uluslararası Marmara Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu, 28-31 Mayıs´ta İstanbul´da düzenlenecek. Sempozyuma ilişkin protokol imza töreni, Üsküdar Üniversitesi´nin Senato Odası´nda yapıldı.  Protokole, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Kalkandere Vakfı Başkanı Harun Uzun ve Ergi İletişim adına Saime Oğuzhan imza attı.Protokole İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan AYDIN’da katıldılar. "Çocuklarla gençlik el ele, edebiyatla gülümseyen geleceğe" sloganıyla düzenlenecek sempozyumla çocukların ve gençlerin edebiyatı sevmeleri, Türk ve Yunan edebiyatından yazarları daha yakından tanımaları, bilim, sanat, edebiyat, ülke, insan ve doğa sevgisi gibi evrensel değerlerini güçlendirmeleri hedefleniyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız da 4 yıldan beri İstanbul´da "Yazarlar Okullarda Projesi" kapsamında yaptıkları etkinliğin uluslararası boyut kazanmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Yıldız "Çocuk edebiyatına ilişkin ve komşumuz olan, kültürel bağlar noktasında da ortak değerleri birlikte hatırlayacağımız, buna da çocuklarımız, öğretmenlerimiz, okullarımızı ortak bir değer olarak kültür olarak harmanlayacağımız sempozyumun yapılmış olması hepimiz için çok değerlidir" dedi.

 

ProtokolProtokolProtokolProtokol

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.