İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vakıflar Haftası Mesajı

Vakıflar Haftası Mesajı

VAKIFLAR HAFTASI MESAJI

Vakıf, Yaratandan ötürü yaratılmışlara merhamet, şefkat ve sevginin bir tezahürü olan infakın devamlılık arz ederek müesseseleşmesidir.

Geniş bir sahaya yayılarak hizmet veren vakıflar, en güzel infak kurumlarıdır. Vakıf, yaratılmış her şeye karşı İslam’ın şiarı olan şefkat ve merhametin en mükemmel bir tezahür şeklidir.  

Yurdumuzun dört bir yanında imar edilmiş olan vakıf eserlerimiz, birer mimari şah eser olmanın ötesinde, asırlar boyunca toplumsal yaraların sarılmasında, insani ihtiyaçların karşılanmasında, ilim ve tahsil çalışmalarının desteklenmesinde son derece önemli kurumlar olmuşlardır.

       Ecdadımızın, inşanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla imar ettiği binlerce vakıf eseri sayesinde, yaşadığımız topraklar, yardımlaşmayı, merhameti, sevgiyi, şefkati merkeze alan eşsiz bir vakıf medeniyetine dönüşmüştür.


         Bizler, sahip olduğumuz vakıf medeniyeti mirasını, tarihimizin en önemli iftihar kaynaklarından biri olarak görüyoruz.

        Bu nedenle, insana yatırım yapan, insanı merkeze alan, insanın mutluluğu ve refahı için vakıf anlayışını yeniden canlandırmak çok büyük bir önem arz etmektedir.

Vakıflarımıza sahip çıkmak, bu eserlere yenilerini kazandırmak, vakıf medeniyetinin yansıması olan sevgi kültürünü, şefkat ahlakını yeşerterek, bu mirası gelecek nesillere aktarmak sadece belli başlı kurumların değil, hepimizin temel görevi olmalıdır.

        Bu düşünceler eşliğinde Vakıf Haftası´nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Sinan AYDIN 

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.