İSTANBUL ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, ilimizin Anadolu yakasında görev yapan öğretmenlerimizle buluştu.
Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle il ziyaretlerinin iptal olması üzerine dijital ortamdan gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, ilimizin Anadolu yakasında görev yapan eğitimcilerle video konferansla bir araya geldi.

Gerçekleşen buluşmaya, Bakanımız Ziya Selçuk Bakanlıktaki toplantı salonundan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Müdürlüğümüzdeki toplantı salonundan, idareci ve öğretmenlerimizin bir kısmı evlerinden bir kısmı ise projelerin sürdürüldüğü mekânlardan, üretime devam eden atölyelerden katıldı. 

Büyük Başarı Hikâyesi

Bakanımız Ziya Selçuk, uzaktan eğitimi başarıyla sürdüren öğretmenlerimizle bir arada bulunmanın eğitim süreçleri açısından çok faydalı olduğunu belirtti.Bakanımız Selçuk, uzaktan eğitimin tüm bileşenlerinin yazdığı başarı hikâyesinin tüm dünya tarafından takdir edildiğini kaydetti. Ayrıca hazırlanan soru paketleriyle öğrenme kayıplarını azaltmaya çalıştıklarını ifade etti.

Öğretmenlerimize emekleri için teşekkür eden Bakanımız Selçuk, "Çocuklarımızın yüzündeki gülümsemeyi size borçluyuz." dedi.Öğretmenlerimizin büyük bir başarı hikâyesi yazdığını kaydeden Bakanımız Selçuk, sağlıklı günlerde buluşmayı temenni ettiğini ifade etti.

Buradayız, Burası Bize Emanet!

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ise Sayın Bakanımızla ve meslektaşlarımla bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi. Yazıcı, çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda daha iyisi için hep beraber gayret ettiğimiz bu süreçte Ziya Öğretmenimiz ile eğitim buluşmalarının başlı başlına değerli olduğunu kaydetti.

Çocuklarımıza, velilerimize daha çok destek olmak için yapılan konuşmaları müzik ve şiir başta olmak üzere sanatsal ögeler de zenginlik kattı. Öğrencilerimize yeni ufuklar açmaya devam eden İstanbul Masal Okulu ve tasarım beceri atölyelerinden yapılan bağlantılar da ayrıca önemliydi.

Kişisel gelişim programlarından meslek edindirme kurslarına, hayatın hemen her alanına dokunduğumuz hayat boyu öğrenme kurumlarımızdan Sabancı Olgunlaşma Enstitüsünden yapılan canlı bağlantı öğretmenlerimizin "Buradayız, burası bize emanet" sözünü somutlaştırdı. 

Öğretmenlerimizin her gün sımsıcak sınıflara dönüştürdüğü ekranlardaki meslektaş buluşmasında öğretmenlerimiz Bakanımız Selçuk'a sorularını yöneltti ve önerilerini paylaştı.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "Bugün de İstanbul Anadolu Yakası öğretmenleri ile birlikteydik. Yorumları, sahadan verdikleri sıcak bilgiler süreçte yolumuzu aydınlatıyor. İstanbul size emanet öğretmenim."

03-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-202003-12-2020

 

 

Mimar Sinan Mahallesi Dr. Fahri Atabey Caddesi No 21 Üsküdar Hükümet Konağı B Blok Kat 1,2 NOT Müdürlüğümüze yapılacak şikayet ve isteklerin resmi yazı ile elden veya MEBİM yada CİMER sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir. - 0216 201 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.